top of page

Jak vzniklo agility na mentální vlně? Díky Terce, ze které to vypadlo na prvním soustředku, kde jsme se věnovali trošku sportovní psychologii, trošku mentálnímu tréninku... Nebavilo mě "jen běhat"... baví mě o agility přemýšlet, dívat se, pozorovat, objevovat, vnímat, cítit... Po absolvování He-artu mě nadchla myšlenka spojení trénování a koučování. Klíčovými pojmy se staly: přirozené učení, vědomý prožitek a zaměřená pozornost. Další věta, která mi hned v úvodu při výcviku koučů utkvěla v paměti, byla: "Negativní zpětné vazby, byť dobře míněné, jsou destruktivní a narušují vztahy". Proto ne vždy i dobře míněná kritika je na místě. Žiju v tom, že kolik je na světě lidí, tolik je na světě pravd. Jsme lidé, každý jsme jiný, jedinečný, každý s jinými zkušenostmi a pohledem na život, na svět.... A já si této jedinečnosti vážím. Ne nadarmo se říká, že když dva dělají totéž, není to totéž. Když 10 lidí uvidí stejné video, každý si všimne něčeho jiného. Já v tom vidím obrovský potenciál a dar. Limity trenéra tkví v tom, že může naučit jen to, co sám umí. Že vidí jen cesty, které zná. Když ale nechám z pozice kouče lidi přicházet na vlastní řešení, nestačím se divit. Cítím se ohromena a nikdy se nepřestanu divit, čeho jsou schopni.. baví mě to a moje zkušenost je taková, že to rozhodně baví víc je! 

Věřím, že nejlepší zpětnou vazbu si dá člověk sám, proto využíváme moderní techniku :D, točíme se na kameru a poté videa analyzujeme.

Agility na mentální vlně je tedy agility spojené s hrami pro psy a hrami pro lidi, s povídáním si, s přemýšlením, s cítěním, trénování je propojené s koučováním, vede k uvědomění šiřších souvislostí, k poznání sebe sama, taky díky našim psům a skrze ně. Na prvním místě je budování vztahu mezi člověkem a psem, jejich napojení . . . 

Na mentální vlně....

9. 9. 2017
  Kladno

bottom of page